Достапни линкови

Времето денеска: сончево со мала до умерена облачност


Ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Попладне ќе има услови за изолирана појава на нестабилност. Дневната температура ќе биде од 24 до 34 степени. Во Скопје и околината слично време. Дневната температура ќе биде до 32 степенa.

XS
SM
MD
LG