Достапни линкови

Властите во Белорусија се исплашени


Властите во Белорусија се исплашени
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:40 0:00

Се поголем број луѓе застануваат против власта и против претседателот Александар Лукашенко, вели Светлана Циканускаја, кандидат за претседател на Белорусија за изборите в недела. Таа е сопруга на уапсениот опозиционер Сергеј Цикануски, и е му е главен противкандидат на Лукашенко, кој е на власт од 1994-та.

XS
SM
MD
LG