Достапни линкови

Откажан Охридскиот пливачки маратон


Охридскиот пливачки маратoн, една од најпознатите и напосетените спортски манифестации кај нас, е откажан и нема да се одржува летово, соопшти Пливачката федерација на Македонија.

Оттаму додаваат дека е откажана целата серија на ФИНА поради пандемијата на коронавирусот. Од Федерацијата велат дека до година тие повторно ќе бидат дел од светскиот календар и дека ќе ги организираат двете.

XS
SM
MD
LG