Достапни линкови

Смртоносна „мистериозна пневмонија“


Смртоносна „мистериозна пневмонија“
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:25 0:00

Во рускиот град Уфа десетици пациенти умираат дневно од, според официјалните податоци, пневмонија. Болниците се преполни. Но, активисти велат дека се кријат бројките на заболени и починати од Ковид 19.

XS
SM
MD
LG