Достапни линкови

Регистрирани 218 прекршоци за неносење заштитна маска


Во текот на изминатото деноноќие, по однос на мерката за носење заштитна маска регистрирани се 218 прекршоци во земјава, информираше МВР.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со епидемијата на Ковид -19.

XS
SM
MD
LG