Достапни линкови

Времето денеска: сончево и топло


Ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локален развој на нестабилна облачност проследена со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Дневната температура ќе биде од 26 до 37 степени. Во Скопје и околината слично време. Дневната температура ќе биде до 35 степени.

XS
SM
MD
LG