Достапни линкови

Концерт за саксиски растенија во Барселона


Концерт за саксиски растенија во Барселона
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:59 0:00

Барселонската опера Лисеу ја отвори сезоната со концерт за 2292 цвеќиња. Настапот го држаа жичниот квартет, ден откако Шпанија ја прекина вонредната состојба. Идејата е да им раскажат на растенијата за изминатиот период со музика.

XS
SM
MD
LG