Достапни линкови

Графити герилци во Москва се борат против промена на уставот


Графити герилци во Москва се борат против промена на уставот
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:27 0:00

Под закрила на ноќта, активисти го искажуваат своето спротивставување на предложените уставни измени што ќе му овозможат на рускиот претседател Владимир Путин да остане на функцијата до 2036 година. Тие велат дека тоа е единствениот облик на протест што им остана на луѓето.

Категории

XS
SM
MD
LG