Достапни линкови

Арсовска – Над 99 проценти од фирмите се погодени од кризата


Арсовска – Над 99 проценти од фирмите се погодени од кризата
please wait

No media source currently available

0:00 0:13:29 0:00

Со ликвидност се борат две третини од фирмите. Над 99 проценти од анкетираните компании рекоа дека имаат намалување на приходите од почетокот на оваа криза, вели претседателката на Сојузот на стопански комори на Македонија, Данела Арсовска, во неделното интервју на Радио Слободна Европа.

Категории

XS
SM
MD
LG