Достапни линкови

Насилство, но и солидарност и мирољубивост на протестите во САД


Насилство, но и солидарност и мирољубивост на протестите во САД
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:09 0:00

Во некои земји, медиумите главно покажуваат интензивно насилство низ САД. Честопати тие не покажуваат дека во судирите има многу обострана поддршка и љубезност. Протестите почнаа по смртта на невооружениот Афроамериканец, Џорџ Флојд, откако полицаец неколку минути му држеше колено на вратот.

Категории

XS
SM
MD
LG