Достапни линкови

Полицијата со солзавец против демонстранти пред Белата куќа


Полицијата со солзавец против демонстранти пред Белата куќа
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:57 0:00

Во САД продолжија демонстрациите против расната дискриминација по смртта на невооружениот афроамериканец Џорџ Флојд во полициски притвор во Минеаполис, Минесота. Протести имаше во најмалку 75 американски градови, а повеќе држави ја повикаа Националната гарда да помогне во контролата на граѓанските немири кои во текот на изминатата недела доведоа до апсење на стотици луѓе.

Категории

XS
SM
MD
LG