Достапни линкови

Продолжениот викенд со делумно продолжен полициски час


Macedonia - Curfew in Skopje - 12Apr2020

Полицискиот час денеска ќе почне од 19 часот и ќе трае до 05 часот изутрина. Продолжениот викенд ќе има зголемена рестрикција за движење на граѓаните, односно полицискиот час ќе трае од недела во 11 часот, до вторник до 05.00 часот.Оваа одлука ја донесе Владата на вчерашната седница.

Инаку, претходно Комисијата за заразни болести до Владата предложи овој викенд полицискиот час да трае од сабота од 19:00 часот до вторник до 05:00 часот.

XS
SM
MD
LG