Достапни линкови

Заштитни маски за физичко растојание


Заштитни маски за физичко растојание
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:59 0:00

Исландска дизајнерка исплете страшни маски со кои смета дека ќе се одржува физичко растојание поради коронавирусот. На социјалните мрежи станаа популарни, но таа не планира масовно производство. Но, текстилни музеи се заинтересирани да ги стават во колекциите со кои ќе се одбележи периодот на пандемија од коронавирусот.

Категории

XS
SM
MD
LG