Достапни линкови

„Три дена култура“ со посебен дух


„Три дена култура“ со посебен дух
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:13 0:00

Третото издание на „Три дена култура“ се одржа онлајн, на социјалните мрежи Фејсбук и Инстаграм. Средношколската организација „Арт Хаус Карев“, која е организатор на фестивалот, одлучи да не го откаже поради епидемијата на коронавирус и да го реализира „Три дена култура од дома“. Целта на фестивалот им е средношколците „да се образуваат за уметноста и да стекнат култура на гледање филм и театар“.

Категории

XS
SM
MD
LG