Достапни линкови

Прерано е за укинување на ограничувањата


Прерано е за укинување на ограничувањата
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:01 0:00

Мухамед Мунир, виролог од универзитетот Ланкастер во Велика Британија, вели дека на владите и на работниците во јавно здравство им требаат многу повеќе податоци пред да одлучат кога да ги релаксираат ограничувањата за заклучување. Во интервју за РСЕ / РЛ, тој оценува дека вториот бран на инфекции може да има уште полошо влијание од првиот.

Категории

XS
SM
MD
LG