Достапни линкови

Вухан се уште живее во страв


Вухан се уште живее во страв
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:27 0:00

Психологозите предупредуваат дека и откако ќе бидат укинати мерките за превенција од коронавирусот во регионите погодени од пандемијата, на луѓето ќе им треба време повторно да се приспособат на животот. „Долготрајната закана“ од вирусот ги прави луѓето да се чувствуваат дека веќе никогаш не ќе можат да се релаксираат. Тоа го покажува и искуството од Вухан, од каде што почна пандемијата.

XS
SM
MD
LG