Достапни линкови

Семејно насилство во полициски час


Семејно насилство во полициски час
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:51 0:00

Седењето дома како мерка против коронавирусот го зголемува бројот на случаи на домашно насилство во сите земји во светот. Активистите велат дека изолациите ја зголемуваат и суровоста на насилниците.

Категории

XS
SM
MD
LG