Достапни линкови

Апликација во борба против КОВИД-19


Апликација во борба против КОВИД-19
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:13 0:00

Англиски истражувачи развија апликација за која се надеваат дека има улога во намалување на заразените и смртните случаи за време на епидемијата од КОВИД-19. Професорот Тим Спектор, од лондонскиот колеџ Кинг, за РСЕ/РС објасни како функционира апликацијата и како може да даде важни заклучоци за вирусот.

Категории

XS
SM
MD
LG