Достапни линкови

Кралицата Елизабета Втора: ќе успееме против коронавирусот


Кралицата Елизабета Втора: ќе успееме против коронавирусот
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:26 0:00

Во ретко специјално обраќање до нацијата кралицата Елизабета Втора изјави дека „ќе успееме“ да се соочиме со предизвикот на пандемијата на коронавирус,. Ова е петто специјално обраќање во нејзиното 68-годишно владеење.

XS
SM
MD
LG