Достапни линкови

Белоруските болници се полнат со пациенти со „пневмонија“


Белоруските болници се полнат со пациенти со „пневмонија“
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:32 0:00

Додека белоруската власт го игнорира КОВИД-19, познат белоруски актер Виктар Дашкевич починал поради, како што стои во посмртницата, „пневмонија“ иако имал позитивен тест за коронавирусот. Болниците се полнат со пациенти, а властите велат дека тие се само нови случаи на пневмонија.

XS
SM
MD
LG