Достапни линкови

Ефикасни респиратори од маски за нуркање


Ефикасни респиратори од маски за нуркање
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:12 0:00

Тим стручњаци од Техничкиот факултет во Прага, изработи проект, со кој обични нуркачки маски од 20 евра, ги прилагодува во ефикасни респиратори им ги доставува на болниците. Медицинскиот персонал во некои болници веќе ги користи.

Категории

XS
SM
MD
LG