Достапни линкови

„Направи сам“ – нов извиднички амблем во време на пандемија


„Направи сам“ – нов извиднички амблем во време на пандемија
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:37 0:00

Како и сите извиднички одреди, така и Првиот скопски извиднички одред (ПСИО) во овој период на изолација поради коронавирусот, мораше да ги откаже своите активности. Но, од таму смислија нов креативен амблем – „Направи сам“, кој за да го добијат извидниците треба од дома да се снимат како креираат нешто. Погледнете ја нивната порака.

Категории

XS
SM
MD
LG