Достапни линкови

Времето променливо со дожд и снег


Времето денеска ќе биде променливо облачно, претпладне со повремени врнежи од дожд, на планините слаб снег. Ќе дува умерен, долж Повардарието повремено засилен северен ветер.

Дневните температури ќе се движат од 5 степени во Маврово до 15 во Гевгелија.

XS
SM
MD
LG