Достапни линкови

Обид за бегство од Идризово


Илустрација, архивска фотографија од затворот Издризово

Осуден за убиство на доживотен затвор во затворот Идризово се обидел да побегне, велат надлежните. Според одговорното лице во затворот, осуденикот бил во својата ќелија при вчерашната вечерна проверка, додека при утринската било забележано дека избегал. Осуденикот побегнал од ќелијата со сечење на заштитната решетка од ќелијата која се наоѓала на третиот кат.

По час и половина бегалецот од ќелија бил најден на покривот на затворот.

XS
SM
MD
LG