Достапни линкови

Тројца приведени, едно лице во бегство за нападот врз полицаец во Велес


Илустрација

Три лица се приведени, а полицијата трага по уште едно лице во врска со нападот врз 46- годишен полицаец пред црквата „Св.Спас“ кај градските гробишта во Велес. Полицаецот кој се здоби со четири прострелни рани во абдоменот и една во коленото, е вон животна опасност.

Полицаец застрелан со пет куршуми во Велес

Портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски изјави дека полицаецот бил повреден со неговиот службен пиштол кој напаѓачот што е во бегство му го одзел и пукал во него. Инцидентот се случил додека полициски службеници преземале службени дејствија и биле физички нападнати од четирите лица.

XS
SM
MD
LG