Достапни линкови

Се заканува ли глобална епидемија од коронавирус?


Се заканува ли глобална епидемија од коронавирус?
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:05 0:00

Коронавирусот и опасноста од глобална епидемија. Како да се спечи ширењето и има ли начини за превенција? Во Македонија започнаа да се применуваат некои превентивни мерки, како на пример контрола со термо камери на патниците кои пристигнуваат на скопскиот аеродром.

Категории

XS
SM
MD
LG