Достапни линкови

Модна ревија на „нишан“


Модна ревија на „нишан“
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:00 0:00

Дизајнери и модели, за прв пат во Авганистан, деновиве организираа модна ревија на отворено во Кабул. Се промовираше и традиционална авганистанска мода, но сепак ревијата наиде на критики од конзервативците.

Категории

XS
SM
MD
LG