Достапни линкови

Иселување - наместо домашни, странски работници


Иселување - наместо домашни, странски работници
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:07:52 0:00

На светот, според некои проценки, му претстои уште една голема преселба на народите. Ќе биде предизвикана од климатските промени и од потрагата по егзистенција. Други пак, велат дека веќе живееме во таков бран со оглед на сегашните мигрантски притисоци од сиромашните земји кон оние побогатите.

Погледни ги коментарите

XS
SM
MD
LG