Достапни линкови

Тодоров - Притисокот од бугарската влада нема да вроди со плод


Тодоров - Притисокот од бугарската влада нема да вроди со плод
please wait

No media source currently available

0:00 0:12:10 0:00

Декларацијата што ја усвоија бугарската Влада и Собрание, во која поставуваат услови се одредена форма на притисок, но тој притисок нема да вроди со плод, вели историчарот Петар Тодоров, кој е член на македонско-бугарската комисија за историски и образовни прашања.

Категории

XS
SM
MD
LG