Достапни линкови

Пожар во скопски Таор


Архивска фотографија- пожарникар од територијалната противпожарна единица на Град Скопје

Во пожарот што избувна денеска во скопското село Таор, гори сува трска на поголема површина. Од Територијалната противпожарна единица на Град Скопје за МИА изјавија дека по телефонската дојава за пожарот веднаш испратиле екипи на терен. Во моментов во Таор се десет пожарникари со три возила, кои се обидуваат целосно да го изгаснат пожарот

XS
SM
MD
LG