Достапни линкови

Силна експлозија во близина на амбасадата на САД во Кабул


Кабул

Силна експлозија одекнала во Кабул во близина на американската амбасада во Авганистан нешто по полноќ по локално време, на денот на одбележувањето на годишнината од терористичките напади на 11 сепетмври 2001 година во САД. Засега нема извештаи за мртви или повредени. Тоа е прва голема експлозија во Кабул откако американскиот претседател Доналд Трамп пред неколку денови ненадејно ги прекина мировните преговори со талибанските бунтовници во Авганистан.

XS
SM
MD
LG