Достапни линкови

Да нема расипништво, храна ќе има за сите


Да нема расипништво, храна ќе има за сите
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:07 0:00

Многу луѓе гладуваат, а на глобално ниво, една третина од храната се фрла. Македонија е на врвот на листата според фрлање храна, во услови кога илјадници граѓани не можат да обезбедат три оброци во денот.

Категории

XS
SM
MD
LG