Достапни линкови

Кој е виновен за новата трка во вооружување, САД или Русија?


Кој е виновен за новата трка во вооружување, САД или Русија?
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:06 0:00

Русија и Соединетите држави во Обединетите нации меѓусебно се обвинија за напуштање на договорот за контрола на ракетите со среден дострел. Притоа Москва предупреди на нова трка во вооружување, а Вашингтон побара детали за неодамнешната мистериозна експлозија во која загинаа петмина руски нуклеарни инженери.

XS
SM
MD
LG