Достапни линкови

Британија се надева на брз договор со САД по Брегзитот


Шефот на британската дипломатија Доминик Раб

Шефот на британската дипломатија Доминик Раб изјави дека Лондон се надева на брз и амбициозен трговски договор со САД по истапувањето од Европската унија. Раб, по средбата со претседателот Доналд Трамп во Вашингтон, рече дека британската влада е „апсолутно решена“ да ја напушти ЕУ кон крајот на октомври, оценувајќи дека за Брегзит без договор ќе биде одговорна Унијата.

XS
SM
MD
LG