Достапни линкови

Времето денеска: претпладне сончево, попладне со дожд


Претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално ќе има појава на невреме со пообилен дожд, силен ветер и појава на град. Утринската температура ќе се движи од 11 до 19, а дневната од 22 до 33 степени. Во Скопје и околината слично време. Утринската температура ќе биде околу 17, а дневната ќе достигне до 30 степени.

XS
SM
MD
LG