Достапни линкови

„Моќна илустрација“ на Чернобил од ХБО


„Моќна илустрација“ на Чернобил од ХБО
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:03:41 0:00

Мини серијата на ХБО за катастрофалната експлозија на електраната во Чернобил ги освои гледачите низ светот. Работниците од електраната велат дека суштината на несреќата е доловена, иако е уметнички приказ на настаните.

XS
SM
MD
LG