Достапни линкови

Со лего роботи против вселенската радиоактивност


Со лего роботи против вселенската радиоактивност
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:33 0:00

Генијалните Space Walkers освојуваат натпревари во роботика и информатика.. Во јуни заминуваат на светско првенство, наречено „Прва Лего Лига“, каде конкуренција им се тимови на Гугл, НАСА и други големи компании и развиени држави. Што имаат да порачаат тие?

Категории

XS
SM
MD
LG