Достапни линкови

Сенаторот Џонсон: Излезете и гласајте, тоа е особено важно


Сенаторот Џонсон: Излезете и гласајте, тоа е особено важно
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:11 0:00

Американскиот сенатор Рон Џонсон денеска по средбата со премиерот Зоран Заев во Скопје, рече дека дошол за да даде охрабрување и поддршка на целиот процес и ги повика граѓаните да гласаат на референдумот. Џонсон е претседавач на сенатската Комисија за државна безбедност и претседавач со Поткомитетот за европска и регионална безбедносна соработка.

XS
SM
MD
LG