Достапни линкови

Меркел: Не сакам да се мешам во одлуката на граѓаните


Меркел: Не сакам да се мешам во одлуката на граѓаните
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:24 0:00

Германската канцеларка Ангела Меркел им порача на граѓаните дека на 30 септември не треба да останат дома. Таа нагласи дека не се работи за закана, туку како што рече, морало да се најде решение за спорот инаку немало да има согласност за членство во НАТО и ЕУ.

Категории

XS
SM
MD
LG