Достапни линкови

Босанските Срби бараат ревизија на извештајот за Сребреница


Босанските Срби бараат ревизија на извештајот за Сребреница
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:48 0:00

Парламентот на Република Српска го прифати барањето на лидерот на босанските Срби Милорад Додик да се отповика владиниот извештај со кој се потврдува масакрот на повеќе од 8.000 босански муслимани во Сребреница во 1995 година. Тоа може да предизвика нови тензии во Босна и Херцеговина.

Категории

XS
SM
MD
LG