Достапни линкови

Американските сенатори поделени околу пристапот на Трамп кон НАТО


Американските сенатори поделени околу пристапот на Трамп кон НАТО
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:15 0:00

НАТО лидерите на состанокот во Брисел ветија „непоколеблива заложба“ да ги исполнат целите во трошоците за одбраната за што претходно добија жестоки критики од американскиот претседател Доналд Трамп. Американските сенатори се поделени околу тоа како Трамп се однесува со европските сојузници.

Категории

XS
SM
MD
LG