Достапни линкови

Трамп во Брисел, но со поглед кон Хелсинки


Трамп во Брисел, но со поглед кон Хелсинки
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:34 0:00

Американскиот претседател Доналд Трамп по самитот на НАТО и посетата на Британија на 16 јуни во Хелсинки ќе разговара со рускиот претседател Владимир Путин. Трамп вчера изјави дека од неговите состаноци во Европа, оној со Путин можеби ќе биде и најлесниот. Многумина се прашуваат кои би можело да бидат резултите од нивната средба, ако воопшто ги има.

Категории

XS
SM
MD
LG