Достапни линкови

НАТО самитот и непредвидливиот Трамп


НАТО самитот и непредвидливиот Трамп
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:28 0:00

Пред почетокот на самитот вниманието на сојузниците во НАТО е насочено врз претпоставките за она што би можело да се очекува од претседателот на САД Доналд Трамп. Ќе го потпише ли завршното коминике или ќе излезе со најава дека ги повлекува американските војници од Европа?

Категории

XS
SM
MD
LG