Достапни линкови

Шекеринска – Иванов да не ги спречува граѓаните да се изјаснат за договорот со Грција


Шекеринска – Иванов да не ги спречува граѓаните да се изјаснат за договорот со Грција
please wait

No media source currently available

0:00 0:12:30 0:00

Со непотпишувањето на договорот со Грција, претседателот Иванов не го гази само Уставот, туку става вето и на можноста на граѓаните да одлучат за својата земја, вели министерката за одбрана Радмила Шекеринска во неделното интервју на Радио Слободна Европа.

Категории

XS
SM
MD
LG