Достапни линкови

Повеќе велосипедисти за безбеден сообраќај


Повеќе велосипедисти за безбеден сообраќај
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:54 0:00

Скопските велосипедисти здружени во „НаТочак“ од 2012 година активно бараат поголема заложба за „вело сообраќај“ и внимателност од учесниците во сообраќајот. Снежана Домазетовска вели дека состојбата е подобрена, но далеку сме од целта. Што порачуваат велосипедистите?

Категории

XS
SM
MD
LG