Достапни линкови

ЕУ, парите и демократијата


ЕУ, парите и демократијата
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:07:53 0:00

Може ли со финансиско казнување да се подобри демократијата во некоја земја? Според Европската комисија тоа е можно. Други пак велат дека така ќе страдаат само сиромашните членки на ЕУ.

XS
SM
MD
LG