Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно


Во Македонија претпладне ќе биде сончево со умерана облачност. Попладне ќе има зголемување на облачноста. Кон крајот на денот, почнувајќи од западните делови ќе има повремени врнежи од дожд. Во текот на ноќта врнежите ќе се прошират на повеќе места и ќе се интензивираат. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Максималната температура ќе се движи од 18 до 28 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 27 степени.

XS
SM
MD
LG