Достапни линкови

„Пресметка“ меѓу Груевски и Џафери за Законот за јазиците


„Пресметка“ меѓу Груевски и Џафери за Законот за јазиците
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:44 0:00

Законот за употреба на јазиците беше изгласан со 64 гласа „за“. Поранешниот премиер Груевски најжестоко со бунтуваше против законот, па на моменти ситуацијата меѓу него и спикерот Талат Џафери беше тензична.

XS
SM
MD
LG