Достапни линкови

Времето денеска: променливо облачно


Во Македонија ќе биде променливо облачно со умерен до засилен ветер од западен и југозападен правец. Кон крајот на денов ќе има слаб повремен дожд. Температурата ќе се движи од 7 до 19 степени. Во Скопје и околината слично време со температура до 17 степени.

XS
SM
MD
LG