Достапни линкови

Од игра до професија


Од игра до професија
please wait
Embed

No media source currently available

0:00 0:02:33 0:00

Е-спортот односно т.н. дигитална атлетика станува се попопуларна со најави да стане официјален спорт во Македонија. Што имаат да порачаат претседателот на македонската е-спорт федерација, Тотовски и гејмерот Ристевски, познат како Лимени?

XS
SM
MD
LG